FUJIFILM SHOWROOM AĞI BÜYÜYOR

01.12.2016

‘Fujifilm Shop’lara bir yenisini daha ekleyen Fujifilm Türkiye, 19 Kasım’da Bursa’da altıncı showroom’unu açtı. İstanbul’da Bağcılar, Kadıköy ve Karaköy’ün yanı sıra İzmir ve Ankara’da birer showroom’u bulunan Fujifilm’in Bursa Şubesi, Osmangazi ilçesinde fotoğraf tutkunlarını ağırlamaya başladı. Bursa’nın tarihi hanlar ve konaklar bölgesi olarak da bilinen Kalburcular Caddesi üzerindeki showroom, mimarisiyle de dikkat çekiyor. Tarihi bir konak içinde hizmete açılan showroom’da; ekipmanların sergilendiği özel bir alan, bir eğitim salonu, özel çekimler için bir stüdyo ve bir sergi salonu bulunuyor.

Tüm ‘Fujifilm Shop’lar fotoğraf makinelerini ve binlerce farklı aksesuarı, ABDile aynı fiyatlarla satışa sunarak Türkiye’deki fotoğraf severlerin ilgi duydukları ekipmana en uygun koşullarda sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca fotoğraf severler, Fujifilm Showroom’larında diledikleri ekipmanı gönül rahatlığı ile deneyebiliyor ve konusunda uzman fotoğraf danışmanlarından en doğru bilgiyi alabiliyor.

Fujifilm showroom’larına gelenler, konusunda uzman ekipler tarafından karşılanıyor. Fotoğraf severler,  fotoğraf sanatçılarının verdikleri ücretsiz workshop ve seminerler; renk, ışık, tema gibi çeşitli konuları kapsayan eğitimlerle kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Fotoğraf kültürünün gelişmesi ve fotoğraf tutkunlarının yeni teknolojilere daha rahat ulaşabilmesini kendisine görev edinen Fujifilm, Türkiye’nin dört bir yanında showroom ağını genişletmeyi hedefliyor. Fujifilm Türkiye’nin düzenlediği etkinlikler, “Fujifilm Türkiye Facebook Sayfası”ndan da güncel olarak duyuruluyor.

Fujifilm İş Geliştirme Müdürü Suat Gençer,  ülkemizde fotoğrafçılığa ilgi duyan genciyle yaşlısıyla 15 milyonun üzerinde meraklı olduğunu belirterek, “Fakat bir çoğu nereden nasıl başlayacağını bilmiyor. Fujifilm Türkiye olarak ülke çapında fotoğrafçılık hobisinin geliştirilmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için başlattığımız Fujifilm Shop projesi büyüyor. 2017 sonunda 10, sonraki 3 sene içinde de 25 showroom'a ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

Fotoğrafın özellikle gençlerin gelişimi sırasında çok büyük faydaları olan bir hobi olduğunu belirten Gençer, bugüne kadar binlerce fotoğraf sever ile farklı eğitim ve etkinliklerde bir araya geldiklerini, önlerinde daha uzun bir yol olduğunu söyledi. Gençer, sektördeki diğer oyuncuların da bu tür yapılar kurmaya başlamasını ve fotoğraf severlere daha geniş imkanlar tanınmasını ümit ettiklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber 428 kez görüntülendi.