FUJIFILM DÖRDÜNCÜ KEZ KÜRESEL YENİLİKÇİ SEÇİLDİ

26.11.2015

FUJIFILM DÖRDÜNCÜ KEZ

KÜRESEL YENİLİKÇİ SEÇİLDİ

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerden biri olarak kabul edilen Fujifilm, arka arkaya dördüncü kez “Thomson Reuters En İyi 100 Küresel Yenilikçi” arasına girdi.

Gerçek anlamıyla “yenilikçi” demenin ne anlama geldiğini sergileyen, bir dizi patentle ilgili ölçüm ile icatları fikri mülkiyet haklarıyla koruyan ve yenilikçi keşiflerle dünyaya öncülük etmeye çalışan, dünyanın ilk 100 şirketi açıklandı. Thomson Reuters'ın değerlendirme kriterlerini oluşturan; "genel patent hacmi", "patent alma başarısı oranı", "portföyün küresel erişim kapsamı" ve "patentin alıntılarla kanıtlanan etkinliği"ni bünyesinde barındıran Fujifilm de, 2015 yılında da ilk 100 şirketten biri seçildi.

Özellikle “patent edinme başarı oranı”ndaki yüksek yüzdesinin yanı sıra diğer kriterlerde elde ettiği yüksek oranlarla da ilk 100 şirketten biri olarak seçilen Fujifilm, bu unvanı art arda dördüncü kez elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Toplum için değer yaratmaya ve sosyal sorunların çözümüne katkıda bulunmaya devam eden Fujifilm, bir yandan da faaliyetlerini büyütmenin yollarını araştırıyor. AR-GE yatırımlarına aralıksız devam ederek fikri mülkiyetler de geliştiren Fujifilm, aynı zamanda bunları korumak ve kullanmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu haber 1186 kez görüntülendi.